Otrdiena, 2018-12-18, 5:03 PM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Ceļojumu kategorijas

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Grieķijas salas » Krēta

Knosas pils, Krēta, Grieķija
Knosas pils, KrētaAp 2000 gadu pirms mūsu ēras Knosa bija bagātākā un lielākā Krētas pilsēta. Tolaik tapa uzcelta arī varenā Knosas pils, ap ko saistās sengrieķu leģendas. Milzīgā ēku kompleksa celtniecība ilga vairākus gadsimtus. Pēc ilgiem laikiem aizmirstībā, Knosas pili, jeb labirintu atrada arheologs Arturs Evans 1894.g., kaut pirms tam to gribēja veikt slavenais arheologs Henrihs Šlīmanis.

Kā vēsta leģenda, Knosas pils labirintu  meistars Dedals izveidoja Karalim Minosam, lai šeit noslēptu pusvērsi, puscilvēku Mīnotauru. Pastāv arī Hopotēze, ka Ka gan Knosa, gan Troja bijušas Atlantu dibinātas kolonijas ((c) www.aliens.lv)

Knosa spils platība 2,5 ha. Pilī bija vairāk kā 1500 telpas, no kurām daudzas ar sarežģītu plānojumu vairākos stāvos. telpas apgaismoja atveres griestos,  apdedzināta māla kanalizācijas sistēma bijusi pavisam moderna, karsto un auksto ūdeni valdnieks saņēmis pa ūdensvadiem. Nozīmīgs atklājums bija daudzie sienu gleznojumi, kas gan nav saglabājušies pilnībā. Freskās pamatā attēlota Knosas iedzīvotāju ikdienas dzīve.

Knosas pilsētai nav aizsargmūru līdzīgi kā citām mīnojiešu pilsētām, jo šajos laikos mīnojiešiem bija stipra flote, kas pasargāja iedzīvotājus jau pirms ienaidnieka izcelšanās sauszemē.

Foto (c) www.bronze.net


Kategorija: Krēta | Pievienoja: Ceļotājs (2011-04-13)
Skatījumu skaits: 1462 | Birkas: Grieķija, Arturs Evans, Krētas sala, Knosas pils, Griekijas salas, Knosas labirints | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: