Trešdiena, 2018-11-14, 8:53 PM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Ceļojumu kategorijas

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Grieķijas salas » Lesbas sala

Lesbas sala (Lesbos)
Lesbas sala (Lesbos, Lesvos) ir trešā lielākā Grieķijas salas. Tā atrodas Egejas jūrā, netālu no Turcijas krastiem. Grieķijā bieži tiek lietots salas cits nosaukums - Mitilēna, ko nes arī salas lielākā pilsēta. Lesbas salu visplašāk pazīst no mītiem salas aizbildnis bijis dievs Lesbos. Salā dzīvojusi arī sengrieķu dzejniece Sapfo, kuras dzejā pausta mīlestība pet citām sievietēm.
 
Lesbas salas platība ir 1632 km2. Mitilini šaurums to atdala no Turcijas. Salas reljefs ir kalnains un tās virsma mežiem klāta. Augstākais kalns - Lepetimnos (968 m). Līdzās priežu mežiem salā sastopami arī kaili akmens lauki.
 
Tūristus Lesbas sala piesaista ar nesabojāto dabu, mierīgajām un tīrajām pludmalēm, kā arī fantastisko dabu un mierīgo dzīvi salas ciematos. Šeit ir cerība paslēpties no tiem tūristu pūļiem, kas sastopami citās Grieķijas salās. Neiaizmirstiet apmeklēt piekrastes ciematiņus -
Petru un Molyvos.
 
Ko darīt šeit atradīs arī Grieķijas vēstures mīlētāji. Salā atrodamas gan grieķu, gan romiešu un bizantiešu arhitektūras paliekas.
 
No dabas objektiem unikāls ir pārakmeņojušais Sigri mežš - viens no Eiropas iecienītākajiem ģeoparkiem. Tā veidošanās saistīta ar vulkānu darbību Oligocēnā un Miocēnā. Šeit atrodas lielākais pārakmeņojies koka stumbrs pasaulē, kura diametrs 3,7 m.
 
 
Kategorija: Lesbas sala | Pievienoja: Ceļotājs (2011-09-25)
Skatījumu skaits: 1474 | Birkas: Lesvos, Grieķijas salas, Lesbas sala, Lesbos, Mitilēna, Egejas jūra | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: