Sestdiena, 2018-05-26, 2:53 PM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Horvātija » Nacionālie parki

Valebitu dabas parki
horvātijas dabaValebitu kalni ir plašākā (bet ne augstākie) Horvātijas kalnu sistēma Adrijas jūras piekrastē, daļa no Dināru Alpiem, ar augstāko virsotni Vaganski Vrh (1757 m). Līdzīgi kā grieķiem Oloimpa kalns, Horvātijā Valebitu kalni ir mītiem apvīta vieta, kur mājo dievi. Šeit izveidotie vairāki atsevišķi dabas parki.

1978. gadā Valebitu neskarto un unikālo dabu novērtēja UNESCO iekļaujot to pasaules biosfēras rezervātu sarakstā. Valebitu kalnus raksturo neparasti klinšu veidojumi ar dziļām aizām, bezdibeņiem un alām. Populārākās alas ir Paklenicas alas pie Starigradas un Kerovaku alas pie Gračas. Šeit sastopamas arī daudzas augu un dzīvnieku sugas.

50 km garā Premužičeva taka palīdz sasniegt daudzas, savādāk nepieejamas vietas ziemeļu un vidus Valebitos.

Plašākā Horvātijas aizsargātā dabas teritorija (2 000km2) ir Valebitu Dabas parks. Tā sastāvā atrodas vairākas mazākas aizsargājamās teritorijas, tajā skaitā Ziemeļu Valebitu un Paklenicas Nacionālie parki kā arī Haidučki un Rožanski kukovi rezervāti.

Līdzās dabas vērtībām Valebitu kalnos sastopami kādi interesanti senās kultūras liecinieki. Mirušos savulaik nebija ļauts likt uz zemes. Tā garajā ceļā līdz kremēšanas vietām mirušo novietošanai tika izmantoti akmeņi - mirilas.

Valebitu kalnus iecienījuši gan alpīnisti, kalnu pastaigu cienītāji, velobraucēji, ekotūristi, gan pārējie dabas mīļotāji.

Foto (c) Croatia National tourist Board

valebitu dabas parks
Kategorija: Nacionālie parki | Pievienoja: Ceļotājs (2011-04-23)
Skatījumu skaits: 1140 | Birkas: Horvātija, Paklenicas Nacionālais parks, Valebitu dabas parki, Valebitu kalni | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: