Trešdiena, 2018-11-14, 9:14 PM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Igaunija » Igaunijas salas

Sāmsala, Igaunija
Pangas klints, Sāmsala

Sāmsala (Sāremā), Igaunija

Kuru gan nevilina atpūta uz salas. Visērtāk un tuvāk ceļojumā doties uz Igaunijas lielāko salu - Sāmsalu (Sāremā), kur nokļūt var ik pusstundu ar prāmi no Virtsu uz Muhu salu. Sāremā pievilcība slēpjas jau apziņā vien, ka esi uz salas, kaut arī pati sala ir tik liela, ka to fiziski sajust nemaz nevar. Tas ir ziemeļnieciskais skarbums ar klintīm, vēju, kadiķu audzēm un romantisko Kuresāres vecpilsētu un, protams, Kāli meteorīta krāteri, kas tāds mazs dīķītis jau vien ir, bet toties ar kādu vēsturi!

Sāmsala (2673 km2, 39231 iedz.) atrodas Baltijas jūrā, Monzunda salu arhipelāgā. No Latvijas to atdala Irbes jūras šaurums, bet visātrāk tajā var nokļūt šķērsojot Muhu salu, ko ar Sāmsalu savieno dambis. Jau ceļš pa dambja muguru līdz salai - jūras viļņu skāvumā ir gana romantisks.

Vispirms Sāmsalā parasti sanāk iepazīties ar salas galvaspilsētu - Kuresāri ar Kuresāres bīskapa pili, un pusdienošanu kādā Kuresāres restoorānā, kur neiztrūkstoša ēdienkartes sastāvdaļa ir mežacūkas cepetis. Arī pati vecpilsēta ir gana jauka, neliela un ar senatnes pieskaņu.

Sāmsalas iecienītākie tūrisma objekti bez Kuresāres ir Pangas klints, vējdzirnavas, Kāli meteorīta krāteris un pati salas piekrastes daba.

Autora foto
Sāremā
Ceļš no Muhu uz Sāmsalu
Sāmsala, Kuresāre
Restorāns Kuresārē
Kategorija: Igaunijas salas | Pievienoja: Ceļotājs (2011-05-16)
Skatījumu skaits: 769 | Birkas: Sāmsala, Igaunijas sala, monzunda arhipelāgs, Saaremaa, Kuresāre, Sāremā | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: