Trešdiena, 2018-11-14, 8:52 PM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Indija » Indijas pilsētas

Bhangara (Bhangarh) - Indijas slavenākā spoku pilsēta
Banghara, IndijaBhangara (Bhangarh) pieskaitāma Indijas spoku pilsētām. Senām, pamestām pilsētām, kur savulaik ritējusi rosmīga dzīve piemīt īpašs šarms. Drupās, šķiet, saglabājusies seno laikmetu elpa un tūlīt atskanēs seno iedzīvotāju soļi. 

Bhangara atrodas Radžastaņā, 314 km uz D no Deli. Tā piesaista arī arheologus, šiet atrasti priekšmeti vēl no aizvēsturiskiem laikiem kā ari no mauru līdz musulmaņu periodam. Pilsētā atrodami vairāki interesanti tempļi

Kā spoku pilsētaBhangara piesaista daudz tūristu, tomēr, ja vēlaties sajust seno garu klātbūtni, jāņem vērā kāds noteikums. Kā brīdina Indijas Arheoloģijas Dienests, pilsētā aizliegts atrasties pēc saulrieta. Tiek uzskatīts, ka tie, kas to tomēŗ dara, nekad vairs neatgriežas. pateicoties senajiem spoku stāstiem, vietējie no Bhangaras izvairās.

Savlaik Indijas valdība bija nolēmusi Bhangarā ieviest militāru posteni, kas patrulētu spokainajā vietā arī naktīs. Neviens šajā operācijā neesot vēlējies piedalīties. Arī Arheoloģijas Dienesta birojs un telpas, kur iespējams palikt pa nakti atrodas kilometra rādiusā no Bhangaras.

Ar Bhangaras  celtniecību saistās sena leģenda. Pilsētu 17.gs. celt Madho Singham atļāvis askēts Baba Balanats, kurš šeit meditējis. Tomēr bijis noteikums, ka pils nedrīkst pacelties tik augstu, lai tās mestā ēna skartu askētu. Madho Singhama mazdēls Adžabs Singhs šo nosacījumu ignorēji un tā pilsēta tapusi nopostīta.
Kategorija: Indijas pilsētas | Pievienoja: Ceļotājs (2011-08-06)
Skatījumu skaits: 591 | Birkas: Banghara, Indijas spoku pilsētas, Bhangarh | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: