Trešdiena, 2018-11-14, 9:13 PM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Ceļojumu kategorijas

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Indonēzija » Javas sala

Bromo kalns, Indonēzija
Bromo klansBromo kalns (Gunung Bromo) Indonēzijā nav starp pasaules augstākajām virsotnēm, bet skata ziņā skaistāks par dažu labu no tām. Tūristu iecienītais, 2329 m augstais Bromo kalns, kas joprojām ir aktīvs stratovulkāns, atrodas Tendžeras (Tennger) masīvā, A Javas salā, Bromo Tendžaras Semeru Nacionālajā parkā. Netālu atrodas Semeru kalns, kas ir Indonēzijas augstākā virsotne.

Šajā gadsimtā Bromo vulkāns izvirdis jau trīs reizes - 2000., 2004. un 2010-11. gadā. 2004. gada izvirduma laikā bojā gāja 2 cilvēki.

Kalna nosaukums - Bromo -  javiešu valodā nozīmē - Brahma (hinduistu dievība). Ar Bromo kalnu saistīta leģenda stāsta par 14.gs. princesi Roro Antengu un viņas vīru, kuri tandžaras kalnos izveidoja savu valsti. Tā kā laulātie ilgi nevarējuši tikt pie mantinieka, viņi devušies uz Bromo kalnu, lai vērstos pēc palīdzības pie kalnu dieviem. Dievi bijuši gana vēlīgi, dāvājot pārim 24 bērnus, no kuriem pēdējais esot jāziedo dieviem. Māte to, protams, nav vēlējusies darīt, bet viņai nācies piekāpties dievu dusmu priekšā. Bērns iemests vulkāna krāterī un kopš tā laika izveidojusies tradīcija - katru gadu ceremonijā ziedot kalnu dieviem.

Kategorija: Javas sala | Pievienoja: Ceļotājs (2011-05-24)
Skatījumu skaits: 1028 | Birkas: vulkāns Bromo, Bromo kalns Indonēzijā, pasaules augstākajām virsotnēm | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: