Piektdiena, 2018-10-19, 4:28 AM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Ceļojumu kategorijas

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Itālija » Sardīnija

Sardīnija, Itālija
Sardīnija ir ne tikai Itālijas, bet arī visas Vidusjūras otra lielākā sala. Tā atrodas itālijas dienvidrietumu piekrastē, Tirēnu jūrā. 24,090 km2 lielā Sardīnija ir arī Itālijas autonomais reģions ar galvaspilsētu Kagliari. Sardīnija saista gan vēstures cienītājus, gan "parastos" tūristus - tai ir gan bagāta vēsture, kas sniedzas neolīta laikmetā, gan gara vasaras sezona no aprīļa līdz pat novembrim. Uz Sardīniju droši var doties gan dabas, gan saulainu pludmaļu mīļotāji. Sardīniju iecienījuši arī ūdens izpriecu cienītāji.
 
Sardīnijas pludmales saista ar dzidro ūdeni. Šeit atradīsiet gan plašas smilšu pludmales, gan nelielus, klusus ielīcīšus ar klinšainām zemūdens alām.
 
Aizsargātās teritorijas. Sardīnija pasaules mērogā ir unikāla ar teritorijām, kas aizsargā zemūdens pasauli. Dabas parki sauszemē savukārt atklāj fantastisko klinšaino Sardīnijas ainavu.

 
Sardīnijas ezeri. Sardīnijā ir tikai viens dabīgas izcelsmes ezers, bet, lai nodrošinātu dažādas salas vietas ar dzeramo ūdeni visu gadu, izveidoti dambji, tādējādi ziveidojot ūdenskrātuves. lai ciknetipiski tas arī neizklausītos, Sardīnijas ainavas un tūrisma sastāvdaļa ir arī ezeri.
 
Pilsētas. Vidusjūras zemju, arī  Sardīnijas neatņemama sastāvdaļa ir tas senās pilsētas un ciemati. Salas sejā pēdas atstājuši gan romiešu laiki, katalāņi, gan feniķieši un kartāgieši. Tā ir īpaša Vidujūras reģionam vien piemītoša elpa, kas jūtama senajās ieliņās.
 
Vīns. Esot Sardīnijā dodieties arī kādā vīna tūrē. Pie Alghero atrodams viens no Eiropas garākajiem vīna dārziem Sella & Mosca.
 

Vēl par Sardinijas pilsētām šajā vietnē lasi:

 
 
 
Kategorija: Sardīnija | Pievienoja: Ceļotājs (2011-12-18)
Skatījumu skaits: 2035 | Birkas: Sardīnija, Itālijas, Vidusjūras lielākā sala | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: