Trešdiena, 2018-11-14, 8:52 PM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Madeira, Portugāle » Madeiras kultūras mantojums

Funšala, Madeira
funšalaMadeiras galvaspilsēta Funšala (Funchal) sagaida portugāliskā gaisotnē, ziediem tērpta. Ne velti Madeiru sauc par peldošo dārzu. Ja vēlaties noķert krāšņāko brīdi, ceļojums uz madeiru jāplāno pavasarī, kad Funšala tīta zilganvioletos žakarandas ziedu mākoņos un daudzas sētas rotā bugenviliju sarkanās liesmas.

Ziedu krāšņumu var izbaudīt arī vairākos publiskos dārzos kā Botāniskais dārzs ar fantastisku kaktusu kolekciju, Montes tropiskais dārzs un pāris orhideju audzētavas. Dārzu mīļotāji pat viesnīcu var norezervēt kādā klusā dārzā.

Funšalā dzīvo vairāk kā 100 iedzīvotāju, apmetnes šeit sākušas veidoties ap 1424. gadu - lielo atklājumu laiku, kad Portugāles kuģi devās tālās jurās. Pilsēta izveidojusies okeāna ielīcī, kalnu piekājē.

Funšalas centrs ir gana neliels, lai to apskatītu, apstaigājot kājām, bet nedaudz garaķa pastaiga būs, ja vēlēsieties nokļūt Montē, kur var doties arī ar funikulieri. Funšalā noteikti aizejiet uz tirgu, kur var iegādāties neredzētus tropiskos augļus. No arhitektūras pieminekļiem vērts atzīmēt katedrāli un fortu.

Autora foto
funšala, Madeira
Zied žakaranda
funšala funchal
Funšalas panorāma
Madeira
Funšalas ielas ziedos
Kategorija: Madeiras kultūras mantojums | Pievienoja: Ceļotājs (2011-05-11)
Skatījumu skaits: 840 | Birkas: Madeira, ceļojums uz Madeiru, Funšala Funchal | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: