Otrdiena, 2018-04-24, 3:36 PM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Portugāle » Portugēles daba

Doru upes ieleja, Portugāle

Portugāles upesPortugāle – Doru upes ieleja. Lai baudītu terašu lauksaimniecību, nav jādodas uz Ķīnu!

Ar Doru upes ielejas skaistumu var iepazīties jau Portu – vienā no savdabīgākajām  tieši tāpēc skaistākajām Eiropas pilsētām, kas ir Portugēles otra lielākā. Viena no Portu izklaidēm kā reizi ir īsāki un garāki izbraucieni ar kuģīti pa Doru upi. Un ceļojumu pa Portugāli arī var sākt kā reizi no Portu!

Upes nosaukums, iespējams, cēlies no ķeltu valodas, kurā "dubro” nozīmē  - ceļš. Doru sākas Spānijā un tās tecējums cauri paugurainajiem apvidiem ir gleznains. Kā zīmogs Doru upes pievilcībai ir arī vīna dārzu terases. Tiem, kam garšo Portugāles īpašais vīns -portvīns, to novērtēs ar papildus bonusu. Populārākās portvīna kompānijas  - Cockburns, Taylors, Sandeman. Sandeman varētu būt pazīstamākais, jo tā zīmolā redzamais tumšā vīra tēls reklāmās paceļas pār ieleju daudzviet.

Portugāle, Portu, Doru

Upes lejtecē, Portu savukārt var novērtēt Portugāles tiltu diženumu. Pār Doru ieleju paceļas slavenākais no teiem - Eifeļa būvētais Maria Pia tilts.

Ētākais  ielejas apceļošanas veids ir ar kruīza laivām, ja vien Jums labāk netīk ielejas līkumainie "augšā lejā” celiņi, kas savukārt būs skatiem bagātāki. Ceļš interesantāks, tematiskāks un saistošāks būs, ja nomēģināsiet arī pa vīna glāzei.

Baudiet vīnu nesteidzoties!

Par Doru ieleju raksta "The Times”

Foto (c) Catavio.net un autora foto

Kategorija: Portugēles daba | Pievienoja: Ceļotājs (2011-04-10)
Skatījumu skaits: 735 | Birkas: Portu, Portugāles upes, Doru upe | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: