Piektdiena, 2018-10-19, 3:35 AM
Sveicināti Viesis | RSS

Ieejas forma

Meklēšana

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Grieķija » Grieķijas kalni

Meteora, kalnu klosteri Grieķijā
meteora, GrieķijaMeteoras kalnu klosteri ir vieta, ko noteikti būtu jāiekļauj ceļojuma pa Grieķiju maršrutā. Meteora atrodas Tesālijā (Thessalia), Grieķijas vidienē. Tuvākā pilsēta - Kalambaka. 

Šeit atrodas nozīmīgākie Austrumu pareizticīgo klosteri. Seši no klosteriem celti smilšakmens bluķu virsotnēs. Pirmie to iedzīvotāji bija bizantiešu vientuļnieki, kas šeit apmetās jau no 11.gs.

Klosteri, kas redzami mūsdienās, celti 14., 15. gs., no divdesmitčetriem saglabājušies seši, bet četros joprojām mitinās mūki. Klintis, kas ir iespaidīgas pašas par sevi, savukārt ir iecienīts objekts klinšu kāpēju vidū. Senie muki savās mītnēs savukārt nokļuva ar pacēlājiem - grozos uzvilkti ar virvēm.

Nozīmīgākais klosteris ir Lielais Meteorons, celts no 1356-1372 gadam, tā projekta vadītājs - mūks Atanosijs. Atanosijs nenodarbojās ar būvniecību vien, viņš ieviesa arī klosteru dzīves noteikumus. Kā mūks šeit dzīvojis arī kāds Serbijas karaliskās ģimenes loceklis.

Meteoru tūristi apmeklē visu gadu, bet no decembra līdz martam vajadzētu ņemt vērā, ka laikapstākļi var būt samērā slapji un vēsi.
Kategorija: Grieķijas kalni | Pievienoja: Ceļotājs (2011-05-18)
Skatījumu skaits: 2358 | Birkas: Meteoras kalnu klosteri, ceļojums Grieķiju, Tesālija | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: